Óriási siker az országos döntőben

nyomtatási kép

Országos harmadik helyezés az országos diákolimpiai labdarúgó tornán

A körmendi Kölcsey Utcai általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény I. korcsoportos / 1999. után születettek / labdarúgói képviselték Vas megyét a megyei megnyerése után, a Fonyódligeten megrendezésre került labdarúgó diákolimpia országos döntőn 2008. május 29-30-án. A Kék Sünik ULC-re épülő csapatról már a megyei versenyen is látni lehetett, hogy kitűnő erőkből álló és jól felkészített társaság. Minden esély meg volt rá, hogy az országoson is beleszólnak majd a végső helyezésekbe. Ez így is történt. Az országos döntő mezőnyét négy 5 csapatos csoportra osztották a szervezők. (19 megyei győztes és a budapesti győztes) A csoportmérkőzéseket rosszul kezdték a gyerekek, hisz a Kiskőrös csapatától sima vereséget szenvedtek 2:1 arányban. A gyerekek nem vették még fel az országos torna ritmusát az első mérkőzésen. Aztán a második mérkőzésen már haraptak és javuló játékkal verték az ajkai gyerekeket 2:0 arányban. Az addig veretlen Szarvas volt a következő ellenfél. A magabiztosan minden mérkőzésüket megnyerő ellenfél ellen már 2:0-ra vezettek a körmendi gyerekek. A mérkőzés végén egy jól eltalált szabadrúgás góllal azonban kiegyenlített a szarvasi csapat. Így az csoport utolsó mérkőzésén a Szeged ellen két góllal kellett nyerni a körmendi fiúknak, hogy továbbjussanak az ország legjobb nyolc együttese közé. Az első félidő 0:0-ás állással fejeződött be. Így a második félidőre maradt a döntés, ahol hihetetlen izgalmak között sikerült 2 gólt rúgni és továbbjutni. A Kiskőrössel együtt így a kölcseys gyerekek jutottak tovább a csoportból. Másnap már a legjobb négy közé zajlottak a küzdelmek. A Nagyatád csapatát kapta ellenfeléül a csapat. Az egyenes kiesésre játszott találkozó nagyon jó színvonalú mérkőzést hozott, ahol jobb volt a körmendi csapat, csak gólt nem sikerült nekik rúgni. A gólnélküli döntetlen azt jelentette, hogy büntetőket kellett eldönteni a továbbjutást. A büntetőpárbajt a nyolcadik körben nyerte meg a csapat drámai küzdelemben. A döntőbe jutásért a Kazincbarcika együttese ellen kellett pályára lépni. Itt is 0:0-ra végzett a csapat. Sajnos itt már a szerencse elpártolt a gyerekektől. A jelenlévő szakemberek szerint a torna legszínvonalasabb találkozóján az első félidőben gólokkal kellett volna vezetnie a gyerekeknek. Hol a kapufa, hol koncentráció hiánya mentette meg góltól az ellenfelet. A második félidőben feltámadt a barcikai csapat, de gólt lőni nekik sem sikerült. A büntetőkkel itt már hadilábon állt a csapat, így a döntőbe nem sikerült bejutniuk. A kazincbarcikai csapat különben a döntőben is gólnélküli döntetlent játszott és ott is büntetőkkel nyerte meg az országos bajnokságot a Nyírbátony ellen. Ennyit a szerencséről. A harmadik helyért rendezett találkozón a körmendi gyerekek minden elkeseredésüket félre tették és szép játékkal 2:0 arányban verték végső győzelemre is esélyes Budapest-Etalon általános iskola csapatát és lettek teljesen megérdemelten bronzérmesek az országos bajnokságon. A csapat az első mérkőzés kivételével az egész országos bajnokságon nagyon motíváltan és jól játszott. Jól védekezett, hiszen a hét mérkőzésen csak 4 gólt kaptak. A támadások befejezése lehett volna pontosabb is, de a kilenc rúgott gól nem rossz arány. A gyerekek feltették a koronát az egész éves teljesítményükre az országos harmadik hellyel.

A csapatból többen kiemelkedtek teljesítményükkel. Többekközött Gelányi József, -aki korosztályának egyik legtehetségesebb kapusa, nagyon jól és eredményesen védett. Veszprémi Bence és Németh Gergő voltak a gólfelelősök és kis szerencsével és jobb koncentrációval akár mind a ketten gólkirályok is lehettek volna. Dávid Nataniel védő munkája és Vargovics Tamás munkabírása a középpályán is kiemelkedő volt a tornán.