Országos döntőben a III. korcsoportos gyerekek is

nyomtatási kép

Véget ért az U-13-as bajnokság, országos döntőkön az I. és II. korcsoportos gyerekek

Tovább menetelnek a gyerekek a korosztályos bajnokságokban. Újabb örömteli siker született a III. korcsoportos (1998) Labdarúgó Diákolimpia Megyei Döntőjében. A szombathelyi nyolc csapatos megyei döntőben veretlenül, minden mérkőzésüket megnyerve megyei bajnokok lettek a Kék Sünik ULC-re épülő körmendi gyerekfocisták. Pedig a sorsolás nem volt kegyes a fiúkhoz. Nagyon nehéz csoportba kerültek. Az elmúlt évi országos bajnok szombathelyi Zrínyi mellett a szintén szombathelyi Bolyai iskolát és a sárvári Nádasdy intézményt dobta a "gép". Ennek ellenére mind a három iskolát legyőzték a gyerkekek és így 3 pontot vittek tovább a 4-es döntőbe. Itt aztán már sokkal könnyebbb győzelmeket szereztek a fiúk. A bői iskolát és a kőszegi Balog iskolát egyaránt 4:1-re verték. Így veretlenül lettek megyei bajnokok. Ez azt is jelenti, hogy a körmendi Kölcsey iskola képviseli a várost, a megyét a Miskolcon rendezendő országos döntőben, amit június közepén rendeznek majd. A csapatból minden gyerek hozzátett a sikerhez, de főleg Sály Péter és Gelányi József nyújtott kimagasló teljesítményt.

Hihetetlen sorozatot produkáltak a korosztályos intézményi csapatok. Az 5 korosztályos megyei döntőből 4-et nyertek a Kölcsey iskola tanulói és egyben lettek 2. helyezettek.

További képek az egyesület honlapján a Képtár/ Országos, megyei döntők/ Diákolimpia III. korcsoport megyei döntő Szombathely 2011 alatt találhatóak.

Fotó: "Toteszanya"

Szintén megyei bajnoki címet ünnepelt az U-13-as csapat kedden délután az utolsó hazai bajnoki találkozójuk után. A Szentgotthárd elleni találkozónak már nem volt tétje, hiszen hetekkel ezelőtt behozhatatlan előnnyel nyerték a körmendi gyerekek a bajnokságot. Csak a veretlenség megtartása volt a cél. Ez sikerült is hiszen már 2:0-ra vezettek a gyerekek. A végén kiengedtek és kiegyenlített az ellenfél. A találkozó lefújása után jöhetett a megérdemelt ünneplés és pezsgőzés (kölyök).

KÉK SÜNIK ULC - SZENTGOTTHÁRD

2:2 (1:0)

Kék Sünik ULC:

Gelányi József - Veszprémi Bence - Horváth Dominik - Horváth Patrik - Farkas Ádám - Gaál Dávid - Tóth Dávid - Németh Gergő - Rácz Richárd - Tóth Benjamin - Vargovics Tamás