Dicséretes szereplés Ausztriában

2011-01-10 09:55:59

Elismerés illeti a gyerekeket

Első alkalommal rendezték meg az ausztriai Grazban SK PUNTIGAMER STURM GRAZ rendezésében az 1. Internationaler Juniors Soccer Cup tornát 2011. január 8-án, szombaton. A nemzetközi tornán egyedüli magyar csapatként a Kék Sünik ULC is részt vett az U-12-es korosztályban (1999). A rendezvény nagyon színvonalas és jól szervezett volt. Osztrák, szlovén, horvát és boszniai első osztályú felnőtt csapatok utánpótlás egyesületeivel kellett összemérni a körmendi gyerekeknek tudásukat. A húsz csapatos mezőnyt 4 ötös csoportba osztották a rendezők. A magyar gyerekek a D csoportban kaptak helyet a szlovén Olympia Ljubljana, az ND Mura 05, a horvát Medimurje Cakovec és az osztrák SC Sollenau együtt. A nagyon szép sportcsarnokban az első mérkőzésen nagyon félénken és megilletődőtten kezdtek a gyerekek és sima vereséget szenvedtek a nagyon jó és fizikailag nagyon erős Olympiától. Aztán a 2. mérkőzésen már pörögtek a fiúk és magabiztos győzelemmel léptek túl Péter Ábrahám, Vargovics Tamás és Németh Gergő góljaival a SC Sollenaun ( 3:1). A harmadik mérkőzésen aztán nagyon jól játszottak a körmendi gyerekek és nagyon színvonalas mérkőzésen 2:0 arányban verték ( góllövők: Vargovics Tamás, Németh Gergő) a nagyon jó erőkből álló horvát Medimurje Cakovec csapatát. Így a ND MURA 05 ellen már a nyolc közé jutásért focizhattak a fiúk. Hallatlanul izgalmas csatában aztán végül 1:1-es született ( góllövő: Németh Gergő), ami a magyar gyerekenek kedvezett és csoportmérkőzések után 2. helyen jutottak a legjobb nyolc közé, teljesen megérdemelten.  Az izgalmak csak ekkor kezdődtek, hisen a legjobb négyközé már ki-ki mérkőzést kellett vívni. A sorsolás alapján az osztrák ASKÖ Donau Linz kapták ellenfélül. Óriási izgalmak és küzdelem után 1:1 lett a rendes játékidőben a mérkőzés vége ( góllövő: Németh Gergő). Sajnos a játékvezető egy teljesen szabályos góltól is megfosztotta a körmendi gyerekeket. Hosszabbítás következett, ahol percenként egy-egy játékossal kevesebben kellett tovább folytatni küzdelmet, az aranygólért. A harmadik ráadásban már csak egy kapus és két mezőnyjátékos volt a csapatokból  a pályán. Ha továbbra is döntetlen maradt volna, akkor  büntető rúgások következtek volna. Sajnos az a mérkőzés vége előtt öt másodperccel az ellenfél kapusa , aki 3 fejjel magasabb volt a mieinknél elindult a saját kapujától a labdával és kiméletlenül nagy gólt ragasztott a kapuba. Ezzel sajnos elszálltak a négyközé jutás álmai. Ennek ellenére a gyerekek minden elismerést megérdemelnek. Kimondottan jól és nagy odaadással fociztak a náluknál sokkal jobb körülmények között edző és nevelkedett csapatok csapatok ellen. Főleg úgy, hogy a csapatból négyen 2000-es születésűek voltak. Külön ki kell emelni Gelányi József, Péter Ábrahám, Szakasics Balázs, Vargovics Tamás, Németh Gergő és Veszprémi Bence nevét, akik óriási munkát végeztek a torna alatt a pályán.

A megszerzett 8. helyre méltán lehetnek bűszkék a gyerekek. Gratulálunk nekik!

További képek az egyesület Honlapján a Képtár/ Tornák/ Graz 2011 U-12 alatt.

Fotó: "Globális Felmelegedés"