Eredményes hétvége a Kék Sünik ULC tornákon

2013-01-21 09:42:05

Kék Sünik ULC Nemzetközi Labdarúgó Tornák

Ebben az évben rendezte 19. alkalommal körmendi Kék Sünik ULC hagyományos nemzetközi labdarúgó tornáit 2013. január 19-20-án a körmendi sportcsarnokban.. Sajnos az időjárás miatt egy-két csapat nem tudott eljönni. Ennek ellenére a három országból érkezett 12 egyesület 25 csapata négy korosztályban mérte össze tudását a két nap alatt. A közel 300 gyerek nagyon színvonalas mérkőzéseket vívott egymással a szép számú nézőközönség előtt. A Szlovéniából és Ausztriából érkezett felnőtt csapatok utánpótlás csapatai mellett a hazai vezető utánpótlás egyesületek megmutathatták tudásukat.

Az U-9-es (2004) korosztályokban 5 csapat jelent meg, akik csoportmérkőzésekkel döntötték el a helyezéseket. Itt a nagyon dicséretes 3. helyet szerezte meg a Kék Sünik ULC korosztályos csapat. Az U-11-es (2002) korosztályban 6 csapat szintén körmérkőzésekkel játszott a végső helyezésekért. Itt ezüst érmet szereztek a körmendi gyerekek. Az U-15-ös (1998-ban születettek)  tornagyőzelemért voltak végig harcban és kicsivel maradtak le a dobogó legmagasabb fokáról. De a 2. hely is nagyon szép és dicséretes eredmény. A 2000-es korosztály (U-13) aztán sikerült az első helyet megszerezniük.. Nagyon jó játékkal veretlenül, kapott gól nélkül nyerték a tornát.

Összegzésként elmondható, hogy a rendező Kék Sünik ULC csapatai a négy korosztályos tornán egy első, két második és egy harmadik helyezést szereztek. Ez minden várakozáson felüli teljesítmény volt. Minden korosztályban volt kiemelkedő Kék Sünik ULC-ben focizó gyerek, aki különdíjat kapott a teljesítményéért, ami szintén külön öröm.

A tornák között volt idő arra is, hogy a körmendi óvodások, a Kék Sünik ULC legfiatalabb korosztálya is bemutathatta tudását egy bemutató jellegű mérkőzésen a nagy létszámú közönségnek, nagy sikerrel.

6.         Körmendi fc

A torna gólkirálya:                 Ratnik Marcell ( Mura 05)

A torna legjobb játékosa:       Scsernyavics Tilen ( Mura 05)

A torna legjobb kapusa:         Gaál Áron ( Szentgotthárd)

A torna gólkirálya:                            Pán Marcell (Szentgotthárd)I

A torna legjobb játékosa:                   Péter Ábtahám            (Kék Sünik ULC)

A torna legjobb kapusa:                    Gáspár Bence             (Körmendi FC)

5.         KÉK SÜNIK ULC

A torna gólkirálya:                 TÓTH LEVENTE       ( SZENTGOTTHÁRD)

A torna legjobb játékosa:       HERCZEG BÁLINT   ( KÉK SÜNIK ULC)

A torna legjobb kapusa:         SIMON BÁLINT        ( LENTI )

A legjobb hazai játékosai:      NAGY MARCELL

A legjobb hazai játékosai:      VARGOVICS ANDRÁS

/ 2000 /

U-13

Végeredmény:                                    1.            KÉK SÜNIK ULC TUTI- TEXTIL